Volgende week gaan we proberen de volgende deelvraag te beantwoorden:
Hoe kan je schoon water verkrijgen uit een verontreinigde vloeistof?
In het water dat uit de kraan komt zit onder andere kalk. Dit kan geen kwaad, het is niet slecht voor de gezondheid. Maar wat als je niet zulk schoon water hebt, maar je wil toch water drinken... Stel je zit op een bootje dat midden op de oceaan dobbert… er is genoeg water, maar je kan het beter niet drinken!
Wat zou je in zo’n situatie kunnen verzinnen? Dat is de vraag (of eigenlijk de opdracht) die je nu krijgt.
De bedoeling is om van verontreinigd zeewater drinkwater te maken.
Opdracht 1:
Werk in tweetallen. Zoek op internet naar manieren om water zelf te zuiveren. Je mag bij jouw experiment alleen gebruik maken van ‘huis-tuin-en-keukenspullen’ en de spullen die je uit het scheikundelokaal kan gebruiken (o.a. branders) of eventueel bij techniek of verzorging (als dat van de betreffende docent ook mag...).
Schrijf de bruikbare bronnen op.
Opdracht 2:
Bereid je onderzoek goed voor: Schrijf op wat je onderzoeksvraag is tijdens het onderzoek. Bedenk ook de hypothese. De bruikbare bronnen zijn je materialen. Hoe je het aan gaat pakken is je werkplan*, schrijf dit vast uit, zodat je voor je gaat beginnen weet wat je moet doen.
* Let op: in je uiteindelijk presentatie/verslag heet je werkplan: methode.