Darwin en zijn ideeën

Opdracht. 3. Bekijk het volgende filmpje en beantwoordt de volgende vragen. https://www.youtube.com/watch?v=q_84KlxmkgA

 

Opdracht 3a In het filmpje wordt gezegd dat 200 jaar geleden veel mensen christelijk waren en in het scheppingsverhaal geloofden: de wereld zou in zes dagen door God zijn gemaakt. Darwin geloofde dit niet. Leg aan de hand van het voorbeeld van de beren uit hoe Darwin denkt dat dieren zich hebben ontwikkeld. Gebruik in je uitleg de volgende woorden: kleur, aanpassen, eten, leven, overleven, kans, omgeving.

Opdracht 3b In het filmpje hoor je drie reacties van de mensen nadat Darwin zijn ideeën over de evolutieleer aan de mensen heeft voorgelegd. Wat zijn deze drie reacties die je hoort uit het filmpje? Leg daarbij uit waarom jij denkt dat deze mensen zo reageren.

Opdracht 3c Hoe heet het schip waar Darwin 5 jaar mee op reis gaat? En naar welke eilanden gaat de belangrijkste reis volgens het filmpje?

Opdracht 3d Leg uit wat Darwin ontdekt bij de vinken die hij tegenkomt en waarom Darwin denkt dat ze één soort zoveel verschillende vormen heeft aangenomen.  Typ ‘vink evolutieleer’ in op google en zoek een goed plaatje bij je uitleg.