Kwalificatiedossiers 2015-2016
Maatschappelijke zorg / Sociaal werk
Relatie met werkproces(sen)
SW: B1-K1-W2 Maakt een plan van aanpak
MZ: P1-K1-W1 Ondersteunt en motiveert een groep cliënten bij activiteiten
Doelstellingen
Relatie met thema’s
Voor het uitvoeren van de uitdaging maak je gebruik van de volgende thema’s uit het boek Methodiek en begeleiden: Deze komt terug in het ondersteund onderwijs: methodisch begeleiden
Voor het uitvoeren van de uitdaging maak je gebruik van de volgende thema’s uit het boek Professioneel handelen: Deze komt terug in het ondersteund onderwijs: Financien en administratie
Tijdens de PIT4 gebruik je thema 15 en 16 van het boek Methodisch begeleiden
De uitdaging wordt uitgevoerd in een subgroepje van vier studenten.
AANLEIDING
Mensen in onze samenleving hebben vaak nog maar weinig verbinding met natuur om hen heen. Het lijkt alsof vergeten wordt welke positieve invloed dit kan hebben. Dit is niet het geval bij speeltuin ‘De Stadsoase’. Hier vinden ze leefbaarheid en contact met de natuur heel belangrijk en dat zie je terug in hun activiteiten.
De speeltuin is een ontmoetingsplek voor verschillende mensen uit de wijk: kleine kinderen met hun ouders, ouderen uit de buurt en uit het verzorgingshuis, en de mensen uit het gezinsvervangend tehuis komen regelmatig langs. Een deel van hen werkt ook als vrijwilliger in de speeltuin.
Voorwaarden en eisen
Het educatieve activiteitenprogramma moet voldoen aan de volgende punten: