Voorwoord
Welkom bij de module Leefstijl & Gezondheid 2016-2017. Deze module heeft als centraal uitgangspunt: de leefstijl gericht op de gezondheid van jongeren. Een thema dat een beladen karakter kan hebben en ook vraagt om een andere benadering dan de leefstijl van ouderen. Aankomende docenten Gezondheidszorg & Welzijn hebben in sterke mate te maken met de leefstijl al dan niet in relatie met gezondheid van jongeren. Om een positieve (gezondheid)leefstijl te bevorderen is kennis alleen niet voldoende (ook niet het belangrijkste) vandaar dat in het curriculum van deze opleiding een sterk accent gelegd wordt op attitude, bewustwording en (sociaal – communicatieve) vaardigheden.
Tijdens deze module wordt een begin gemaakt om de belangrijkste facetten van leefstijlbeïnvloeding aan te bieden. Concreet betekent dit dat je als student voorbereidend onderzoek doet naar de leefstijl van jongeren waar mee je te maken hebt, daarbij kun je gebruik maken informatiebronnen, instructiebijeenkomsten, colleges en trainingen.
Het onderzoeksdeel van Leefstijl en Gezondheid bereidt je ook voor op het LPO (LIO Praktijk Onderzoek) aan het einde van je studie. Het geheel mondt uit in een onderzoeksopzet en uitvoering. Dit onderzoek moet een duidelijke relatie hebben met een of meerdere leefstijlaspecten van jongeren tussen de 12 -18 jaar.
Succes en een interessante en leerzame periode toegewenst.
Rob Ruijken
September 2016