Lesweek 2

In de tweede les gaan we het hebben over solliciteren. Omdat jullie de volgende periode op stage gaan, is het goed om hierbij stil te staan. Tijdens de les gaan jullie oefenen met sollicitatiegesprekken en het hebben over de do's en dont's. Hieronder vindt je nog meer informatie over hoe jij je kunt voorbereiden op een sollicitatiegesprek. Onderaan de pagina staat de PowerPoint en het lesplanformulier voor de docent.

 

Voorbereiden op het sollicitatiegesprek

 

Het sollicitatiegesprek

Een sollicitatiegesprek verloopt vaak in een bepaalde volgorde:

 

Verkoop jezelf op een positieve manier
Als stagiaire verkoop je jezelf op een positieve manier. Belangrijk is dat je je eigen kwaliteiten op een gemotiveerde wijze overbrengt op het stagebedrijf. Een van de meest belangrijke aspecten van een sollicitatiegesprek is dat je op een overtuigende manier kunt aantonen dat je ergens goed in bent.

 

Denk daarom van tevoren na over de volgende punten:

 

Denk aan je lichaamstaal

 

Overige tips voor de sollicitatie

 

Je gaat in deze les de volgende vragen voor jezelf beantwoorden zodat je niet met je mond vol tanden staat op je sollicitatiegesprek.

 

De volgende vragen worden vaak gesteld:

 

Werk deze vragen voor jezelf uit. Dat mag op papier of op je laptop. Aan het eind van de les toon je aan de docent dat je de vragen.

 

Vragen die je zelf zou kunnen stellen zijn:

 

Zelf oefenen met een sollicitatiegesprek

Het is altijd verstandig om goed te oefenen voor het sollicitatiegesprek. Laat iemand anders de rol van “leidinggevende” op zich nemen en speel het gesprek na. Gebruik de vragen die je net in deze les hebt beantwoord.

 

Als jullie tijd over hebben in deze les mogen jullie dit alvast gaan oefenen met elkaar!

 

Bronvermelding tekst: stagemotor.nl

Lesplanformulier les 2 Werkveldoriëntatie 2 (docent)