Wat ga ik doen?

Activiteiten

Stap Activiteit
Stap 1 Je bestudeert de Kennisbank en de oorzaken van de Eerste Wereldoorlog. Daarna koppel je een aantal begrippen aan hun juiste omschrijving.
Stap 2 Een van de oorzaken van de Eerste Wereldoorlog was de wapenwedloop. In deze stap bespreken we wat deze wapenwedloop precies inhield.
Stap 3 Ook het imperialisme wordt genoemd als oorzaak van de Eerste Wereldoorlog. Daar lees je meer over in deze stap.
Stap 4 Je leest over het over het begin Eerste Wereldoorlog, maakt vragen en bespreekt met een klasgenoot wat de betekenis is van een afbeelding.
Stap 5 Je zoekt afbeeldingen op internet over de loopgravenoorlog en bespreekt deze met een klasgenoot.
Stap 6 Je bestudeert de Kennisbankitems Amerika en WO I. Je beantwoordt vragen over deze Kennisbankitems.
Stap 7 Op de website entoen.nu bestudeer je wat WO I voor Nederland heeft betekend.
Stap 8 De Eerste Wereldoorlog eindigde na het tekenen van de Vrede van Versailles. Meer daarover leer je in deze stap.
Stap 9 Oorzaken en gevolgen kunnen direct of indirect zijn. In deze stap bekijk je de directe en indirecte oorzaken van de Eerste Wereldoorlog.
Stap 10* of Verdieping. Overleg met je docent of je de verdiepingsopdracht over Wilhelm I moet maken.
Afronding
Onderdeel Activiteit
Begrippenlijst Hier vind je de Kennisbankitems en de begrippen die passen bij deze opdracht.
Eindproduct A Als je kiest voor eindproduct A maak je de toets Eerste Wereldoorlog.
Eindproduct B Als je kiest voor eindproduct B maak je een tijdlijn over het verloop van WO I.
Terugkijken Terugkijken op de opdracht.


Tijd
Voor deze opdracht heb je 4 à 5 uur nodig.
Tijd is afhankelijk van de keuze van stap 10 en het eindproduct.