Doelen

Doelen per opdracht.

Opdracht 1:
aan het einde van deze les hebben de kinderen de fiets opgespoort. Dit doen ze met behulp van het lezen van de brief met aanwijzingen die ze van de hoofdcommissaris hebben gekregen. De kinderen leren logisch nadenken en werken samen en overleggen in tweetallen.

Kerndoel 45: De leerlingen leren oplossingen voor technische problemen te ontwerpen, deze uit te voeren en te evalueren (hierbij gaat het om het probleem: de gestolen fiets opsporen).

 

Opdracht 2:
Aan het einde van deze les hebben de kinderen onderzocht hoe de fiets vooruit kan gaan, wat de ketting en de banden daarmee te maken hebben, en benoemen ze verschillende onderdelen van de fiets. 

Kerndoel 44: De leerlingen leren bij producten uit hun eigen omgeving relaties te leggen tussen de werking, de vorm en het materiaalgebruik.
Kerndoel 45: De leerlingen leren oplossingen voor technische problemen te ontwerpen, deze uit te voeren en te evalueren.