Maar moet je nou helemaal alleen deze workshop doorlopen...? Zeker niet! Sterker nog, je krijgt hulp van een van de beste 'beeldkijkers' in Nederland; Hans Aarsman. Aarsman schrijft vanaf 2004 een wekelijkse column in de Volkskrant getiteld 'De Aarsman Collectie', waarin hij nieuwsfotografie op methodische wijze analyseert.
Het verhaal dat een foto heeft te vertellen vindt Aarsman belangrijker dan zijn esthetische kwaliteiten. Bij zijn onderzoek naar de achtergrond van een foto dient de werkwijze van Sherlock Holmes als voorbeeld. Aarsman noemt zichzelf dan ook een fotodetective. Hij schreef er onder andere het prachtige boek 'Wat jij niet ziet' over. Zie voor meer informatie over Hans Aarsman zijn eigen website.
Op verschillende plekken in deze workshop zul je 'De mening van Hans' aantreffen. Zijn gedachtes over beelden en de manier hoe je daar met leerlingen naar kunt kijken helpen je om jouw eigen visie op mediawijsheid te ontwikkelen. Maar laten we Hans eerst even netjes voorstellen...: