TB2.2 - Inschrijfbegroting

Inleiding

Je gaat van je bouwplan / infrawerk een inschrijfbegroting maken. Dit doe je volgens de voorgeschreven systematiek in Coflex.

Je kunt natuurlijk geen begroting maken als je niet weet welke en hoeveel bouwmaterialen er verwerkt worden om heet gebouw/infra project te maken. Je maakt dus eerst een uittrekstaat van je materialen en berekend de hoeveelheden.

Je gaat nu de kosten uitrekenen van het leveren en verwerken van alle bouwmaterialen, hulpmiddelen, machines en tijdelijke (bouwplaats) voorzieningen die je nodig hebt om het gebouw/infra werk te maken.

Je maakt onderscheid in 4 hoofdkostensoorten: Arbeid, Materialen, Materieel en onderaannemers. Je krijgt hiervoor een standaard format in Excel aangereikt door de docent.


Opdracht 

Je gaat de kosten berekenen voor: Bouwplaats inrichting, fundering, vloeren, draagconstructie, niet dragende wanden, dak. Je hoeft geen kosten te berekenen voor deuren en ramen. De arbeidskosten bereken je met behulp van productienormen.


Eindproduct

Een in Excel uitgewerkte inschrijfbegroting waarbij je het geheel doorrekend met formules, De 4 hoofdkostensoorten moeten automatisch aangepast worden als je hoeveelheden gewijzigd worden. Lever het Excel bestand in, zodat de docent kan bekijken of je formules goed zijn en de bedragen correct berekend zijn.

 

Relatie Kwalificatiedossier

Werkproces 2.2
Werkproces 2.3

Extra bronnen

 Standard format te downloaden op Its learning