Vervuiling van de rivier de Rijn

De Rijn mag dan schoner zijn dan twintig jaar geleden, het gaat nog steeds niet goed met veel grote rivieren. In industriegebieden worden rivieren ernstig vervuild. Dit heeft een economische oorzaak. De fabrieken maken producten maar vervuilen hiermee de rivier. Ook worden de rivieren gebruikt voor scheepvaart en voor visvangsten.
Door deze vervuiling wordt de natuur (zoals planten en dieren) aangetast. Hierdoor komen er steeds minder dieren voor in de Rijn.Natuurorganisaties vinden dat dit moet stoppen en voeren daarom actie om de vervuiling tegen te gaan. Ze willen de rivier houden zoals hij is zodat iedereen van de rivier kan genieten.
De politiek gaat hierin mee en vindt dat de rivieren meer ruimte moeten krijgen zodat het water makkelijker naar de zee kan stromen. Hiervoor nemen ze maatregelen zoals het opruimen van de vervuiling en gebieden langs de rivieren terug te geven aan de rivier zodat de rivier meer ruimte krijgt. Dit is vooral in Nederland te zien. Dit project wordt â€˜ruimte voor de rivier’ genoemd. Gebieden langs de rivieren worden teruggegeven om de rivier te laten overstromen op sommige plekken zodat het overstromingsgevaar minder wordt op andere plekken