Uitwerking eigen actie

Opbouw van de brainstorm Beginsituatie

Iedereen denkt kort na over een actie. Alle groepsleden helpen het idee vormgeven.

STAP 1 Verkennen (5 minuten)

Ieder groepslid vertelt kort iets over zijn idee en wat hij/zij graag zou willen doen tijdens de 3FM actie. De anderen luisteren en noteren.

STAP 2 Verhelderen (10 minuten)

De groepsleden stellen elkaar vragen om de ideeën te verhelderen. Dus niet: ‘is het niet verboden om op straat te staan?’ Maar: ‘wie of wat wil je bereiken met deze activiteit?’

STAP 3 Verruimen (10 minuten)

De groepsleden geven aanvullingen op de oorspronkelijke ideeën. Daarmee kan het idee zowel qua inhoud als opzet anders zijn dan het oorspronkelijke idee.

STAP 4 Keuze maken (5 minuten)

Uit alle ideeën wordt gekozen voor een idee. Dit gaat op democratische wijze. De meeste stemmen gelden.

STAP 5 Fijnslijpen (5 minuten)

De groep toetst het idee aan de volgende criteria:

STAP 7 Meld je actie aan bij 3FM

Ga naar www.3fm.nl/school en meld je actie daar aan. Selecteer in het keuzemenu ‘Ik ben van een... school’, vul de adresgegevens van je school in en eventueel jouw klas. Het zou fantastisch zijn als dit jaar heel veel scholen mee doen met 3FM Serious Request. Op deze actiesite kun je ook kijken welke andere activiteiten in het land worden georganiseerd.

STAP 8 Download het logo. 

Om zoveel mogelijk aandacht te vragen voor jullie inzameling , download het logo! 

http://seriousrequest.3fm.nl/downloads/serious-request-logo

STAP 9 Lever de opbrengst in bij 3FM Serious Request

De school of klas met de meest succesvolle actie mag zelf de cheque met het bedrag dat is opgehaald, komen aanbieden in het Glazen Huis. Je mag een afvaardiging van maximaal 25 leerlingen meenemen naar Heerlen. Je krijgt met die groep een exclusieve backstage rondleiding bij het Glazen Huis en je mag dus zelf de cheque aan de dj’s aanbieden. Niet zomaar bij de brievenbus, maar in het Glazen Huis zelf! Daarmee laat je als school zien hoe betrokken je bent. Niet gewonnen maar wel veel geld ingezameld? Lever de opbrengst van jullie actie in dan in bij de brievenbus van het Glazen Huis of maak het bedrag over op giro 661