Rap
Muziek
Ontwikkelingsfase: de puber/adolescent
Activiteit |
Rappen
Gekregen opdracht tijdens de les muziek: |
Doelgroep |
Pubers/adolescenten |
Doel |
Het helpt om luister- en concentratievermogen te verhogen. Simpele melodieën leggen de basis voor muzikaliteit en een goed muzikaal gehoor. Ondersteunt taalontwikkeling, taalvaardigheid en het vergroten van de woordenschat. Ritme, rijm, melodie en intonatie vormen de basis van taal. Feiten in rijmpjes en liedjes worden vaak makkelijk onthouden (abc, tellen, seizoenen, enz.).
De teksten stimuleren de fantasie. |
Benodigdheden |
Een beat (zelfgemaakt; van te voren of ter plekke gespeeld of een bestaande beat).
Tekst (bestaand of zelfgemaakt).
Apparatuur: materiaal om de beat af te spelen, (eventueel: ) microfoons. |
Plaats |
-
|
Voorbereiding |
Zorg dat je een beat hebt (zoek deze online, maak hem zelf of zorg dat er materialen zijn om deze ter plekke te maken (gebruik bijvoorbeeld drums, overige percussie of een loopstation en je stem).
Zorg dat je teksten hebt (zelfgemaakt of een bestaande tekst of gedicht) of inspireer de pubers om teksten te maken (geen voorbeelden, thema’s). |
Uitvoering |
Gebruik een beat om de tekst op te zetten. Besteed aandacht aan hoe je en tekst maakt (of gebruik bestaande teksten). Besteed aandacht aan: ritme, rijm, uitspraak, hoe gebruik je verder je stem. Dit kan in allerlei vormen/oefeningen. Laat pubers/adolescenten een rap maken, oefenen, performen. |
Variatie |
Gebruik informatieve teksten; om (studie)stof te onthouden. Voeg aan de raps zangkoortjes en/of instrumenten toe. Werk de nummers uit. Voeg teksten samen. Neem de nummers op. Zet de nummers online. Maak een videoclip erbij, organiseer een optreden(tje) enz. |
Undercover Love!
Hallo baby mag ik met je praten want je zet me in zone maar ik ben geen vader. Ik heb me boy. Ik weet het is gevaarlijk maar we doen het stiekem, niets zo beschadigd. Je hebt je dame dus ik ben je undercover lover maar we drukken stiekem baby zorg dat je daar under covert. Shitt, schat ik zie je twijfelen. Ben je boos een bommetje ben je blij de mijne baby. Stiekem een kusje dat is hoe het nu is. Hij gaat dik woollrich we kaatsen tot het goed zit. Of we kunnen verder gaan babyboy dat voel of we doen het stiekem on the low.
Baby geen Latifah maar met jou wil ik binden, je bent me undercover lover ik kan het met je vinden. Hou het on the low schat ze hoeven niks te vinden. Je bent me boy en je blijft me steeds beminnen. Met z’n tweeën, chillen met wat netflix. Kusjes hier en daar schat je weet dat ik je echt fix. Maar we delen niks soms denk ik dat het better is. Nu ben je me baby maar thuis heb ik me echte boy. Gedraag je dus gedraag je schatje zeg me wat we doen vandaag. We kunnen naar de film of wil je kroelen voor het openhaard, we doen het undercover ik wil niet dat het over gaat. En zeg niks aan je niggers want je weet toch dat die ene praat.
HP.