(voorbeeld)
Met Socrative kun je een on-line quiz samenstellen. Die kun je op verschillende manieren gebruiken. Socrative is gratis, laagdrempelig en speciaal voor het onderwijs gemaakt!
Op Socrative kun je als docent inloggen en je quizjes beheren. Als je dat nog niet hebt maak je eerst je eigen ‘room’ aan. Dat is in eerste instantie een nummer, maar je kunt er ook een meer betekenisvolle naam aan geven. LvdN van Lex van den Nieuwenhuizen is makkelijker te onthouden en aan leerlingen door te geven dan 452864 ! Als je een account hebt aangemaakt klik je rechtsbovenin op 'Menu', ga je naar 'My profile' en daar kun je de 'room name' aanpassen. Hoofd- en kleine letters maken niet uit.
Leerlingen kunne op de website het lokaal/room-nummer ingeven, dat de docent heeft aangegeven. Zodra de docent een quiz start, zien de leerlingen die in die 'room' zitten de vragen verschijnen.
Er zijn ook Apps beschikbaar voor Apple en Android devices, apart voor docent en leerling!
De website heeft een uitgebreide help-pagina met een Nederlandse gebruiksaanwijzing: http://help.socrative.com/