Eindopdracht B: Klimaatomschrijving

Jullie hebben gezien dat klimaat het gemiddelde weer is in een bepaalde streek over een langere periode. Je hebt gezien hoe klimaten van elkaar verschillen, hoe Köppen ze heeft ingedeeld en hoe ze over de aardbol zijn verdeeld. Met die kennis gaan jullie aan de slag.

Jullie gaan in groepjes een uitgebreide weer- en klimaatbeschrijving maken. Deze beschrijving kan worden gemaakt voor bijvoorbeeld emigranten of bedrijven, die een plek op aarde zoeken om zich te vestigen en meer over het klimaat willen weten.

  1. De klas wordt opgedeeld in 11 kleine groepjes.
  2. Elk groepje krijgt een regio/streek/land op aarde toebedeeld.
  3. Elke regio bevindt zich in een andere klimaatzone.
  4. Jullie beschrijven het weer en het klimaat van de toegewezen regio voor geïnteresseerden die werkelijk geen idee hebben van weer en klimaat.
  5. Beschrijf het (gemiddelde) weer op ter plaatse van begin januari tot eind december.
  6. Je kunt ook een klimaatgrafiek toevoegen en/of een afbeelding die jullie weer- en klimaatbeschrijving kan ondersteunen.

Tip: gebruik je kennis van weer en klimaat en de classificatie van Köppen en zoek met Google naar aanvullende informatie over weer en klimaat van de regio die jullie is toegewezen.

Klaar?
In overleg met de docent
kunnen jullie elkaars omschrijvingen lezen en eventueel nog aanvullen.
Laat de geïllustreerde tekst daarna beoordelen door jullie docent.
Hij/zij zal letten op:


De klimaatomschrijving kan wellicht worden gebruikt in de eindopdracht van dit thema.