Activiteit 3 - Aan de slag 1

Aan de slag 1: Onderzoek 1 - teamopdracht
Onderzoek het effect/de effecten van maagsap op voedingsmiddelen op de werkzame stof in medicijnen (antimaagzuurmiddelen).
Gebruik hierbij bijvoorbeeld suiker, melk en verschillende antimaagzuurmiddelen (zowel in vaste als opgeloste toestand). Schrijf een klein verslag hierover. Schrijf daarbij de benodigdheden, werkwijze en resultaten op.
Tip: let op de verhoudingen.

Mogelijk zie je bij sommige experimenten weinig gebeuren, maar dat wil niet zeggen dat er niets veranderd is. Soms is het maagsap minder zuur geworden.
Dat wijst op een reactie van maagsap. (Bestudeer Intern Dossier, activiteit 3 , bron 3.2 en 3.3).
Maagsap is zuur en bevindt zich dus in het -gebied tussen 0 en 7. Maar waar?

Voedsel en bijvoorbeeld tabletten komen in je maag terecht. Zullen deze producten de pH van de maag sterk beïnvloeden? Met andere woorden: verandert de van je maag na eten of inname van medicijnen, of verandert de pH van voedsel / medicijnen na aankomst in je maag?