Evaluatie - Stappen

Stap 1 Zelfstudie thuis
Thuis besteed je minimaal een klokuur aan het voorbereiden van de eerste evaluatieles. In dat uur doe je vier dingen (a t/m d):

  1. Je probeert in je eentje, zonder dat je in de module of in je aantekeningen kijkt, antwoorden te geven op de vragen die bij de rollen horen. Daarnaast geef je antwoorden op de vragen die voortvloeien op de leerdoelen (zie ‘Wat ga je leren?’). Alle antwoorden die je geeft, schrijf je met steekwoorden op. De antwoorden moeten zo opgeschreven zijn dat je ze in een later stadium kunt vergelijken met informatie uit de module of je aantekeningen. Doe het nauwgezet, zodat je aan het eind van deze diagnosefase weet wat je wel/nog niet weet.
  2. Je gaat de gegeven antwoorden vergelijken met de informatie uit de module of je aantekeningen. Vul de eerder gegeven antwoorden eventueel aan. Doe dat op een leesbare manier. Je wilt je antwoorden in de les (stap 2) immers gebruiken als je ze gaat vergelijken met je buur.
  1. Je geeft antwoorden op de vragen die per rol gesteld zijn (zie Wat ga je doen?/ Rollen). Ook nu is het de bedoeling dat je de antwoorden opschrijft met steekwoorden.
  2. Vergelijk de antwoorden met de informatie uit de module en je aantekeningen. Vul waar nodig aan. Vragen waar je niet uitkomt, neem je natuurlijk mee naar de les.

Als het goed is, weet je nu grof hoe goed je al in de stof zit. Daarnaast weet je precies waar je nog tijd aan moet besteden omdat je het nog niet weet of begrijpt.

Stap 2 Duowerk in de les
Samen met een medeleerling bespreek je hetgeen je thuis gedaan hebt. Je speelt elkaars docent en verbetert de aantekeningen. Als er problemen zijn waar je met z’n tweeën niet uitkomt, vraag je de hulp van de docent of van een andere leerling in de klas. Als er in de les tijd over is, begin je met het bestuderen van je aantekeningen. Dat doe je uiteraard in je eentje, met de vingers in je oren.

Stap 3 Zelfstudie thuis
Je bereidt je voor op een toets. Je besteedt er minimaal een klokuur aan. Let erop dat je steeds meer tijd aan steeds minder vragen gaat besteden. Anders gezegd: herhaal niet steeds alles, maar stop de meeste tijd in de leerstof die voor jou het moeilijkst is.

Stap 4 Toetssituatie in de les
De docent geeft in het eerste eenderde deel van de les een toets. In het tweede eenderde deel van de les kijk je samen met je buur de toets na en breng je verbeteringen aan. Hierbij kun je de module en je aantekeningen gebruiken. In het laatste deel van de les volgt er dan een klassengesprek over de gemaakte toets.

Mogelijk ben je nu klaar met deze module. Het kan ook zijn dat je thuis nog een keer de puntjes op de i moet zetten.