Opdracht 3 (maken) (ouderen)

Maak in minimaal 2 tallen ( maximaal 3 tallen) een muziekquiz voor ouderen, waarbij je ook gebruik maakt van reminicantie voorwerpen.

A. In de quiz moeten de volgende onderwerpen aanbod komen:

Muziekinstrumenten , de soorten

(voorbeeld; welk instrument heeft toetsen?)

Liederen en zingen

(voorbeeld; hoe heet een groep die samen zingt?)

Muziek composities en componisten

(voorbeeld, In welke stad wordt jaarlijks een nieuwjaarsconcert gegeven?)

N.b. zorg ervoor dat je bij de vragenzelf ook de antwoorden hebt

B. Tussen de vragen door maak je een afwisseling door gebruik te maken van een andere activiteit zoals,

TIP: Het is erg leuk om wat instrumenten bij de hand te hebben om aan deze senioren te laten zien, ze te laten doorgeven en zelfs misschien even door te laten geven. Maar hoe komt u aan bijvoorbeeld een blokfluit, een tamboerijn of zelfs een piano?

In het zorgcentrum aanwezige instrumenten
Sommige verpleeghuizen of bejaardenhuizen hebben een piano staan. Op een huiskamer, in een zaal of op een gang. U kunt kijken wat het handigst is: de mensen naar de piano toebrengen of de piano naar de ouderen toebrengen.

Een muziekinstrument meenemen
Wat heeft u zelf aan instrumenten gespeeld? Als u zelf een muziekinstrument bespeelt of heeft bespeeld en het is klein en niet zo kostbaar, dan kunt u dat natuurlijk meenemen. Denk aan een blokfluit. Velen van u zullen een sopraanblokfluit bespeeld hebben. Of anders gewoon vragen aan andere zorgmedewerkers, mantelzorgers of familie van demente ouderen.

C. Maak een draaiboek van deze quiz waarin je de bovenstaande aspecten verwerkt.

Dit draaiboek maak je aan de hand van een vereenvoudigd activiteitenplan ( methodisch model )

( zie bijlagen op in deze reader )

Bewaar dit model per individu uit de groep voor je muziekportfolio en voeg deze uiteindelijk dus toe in je muziekportfolio!!

D. Wanneer het draaiboek klaar is worden er data in de klas afgesproken om de activiteit in de klas

uit te voeren volgens het draaiboek.