Introductie

Overal ter wereld worden Model United Nations (MUN's) georganiseerd. Leerlingen en studenten uit alle delen van de wereld spelen dan een Algemene Vergadering na van de Verenigde Naties.

In Nederland organiseren de UNESCO-scholen ook een dergelijk simulatiespel: het MUNESCO. Een MUNESCO houdt zich bezig met typische UNESCO-onderwerpen, zoals duurzaamheid, onderwijs, cultureel erfgoed en mensenrechten.

In november 2012 vond in Zwolle het eerste MUNESCO plaats over duurzaamheid en voedsel. Verslagen, artikelen, foto's en een filmpje over dit evenement vind je hier.

Amsterdam was het decor van het MUNESCO in 2013. In het Tropenmuseum werd gedebatteerd over hedendaagse vormen van slavernij. Meer informatie over deze editie vind je hier.

Op dinsdag 18 en woensdag 19 november 2014 zullen we in het kasteel van Wijchen gaan debatteren over het UNESCO-onderwerp onderwijs. 

Vind je debatteren leuk? Ben je geïnteresseerd in wereldpolitiek? Dan is MUNESCO 2014 zeker iets voor jou! Deze wiki bereidt je voor op deelname in november.