Die Familie
Niet alle kinderen hebben een gezin en een thuis.
Als een kind geen ouders en andere familie meer heeft, kan het eventueel geadopteerd worden en zo een nieuw gezin krijgen. Maar soms kan dat niet, bijvoorbeeld in oorlogsgebieden of als er veel kinderen door natuurrampen hun gezin kwijt zijn geraakt.
Voor die kinderen zijn er in meer dan 130 landen bijzondere weeshuizen opgericht: de SOS-Kinderdörfer. Het eerste SOS-kinderdorp is 1949 in Oostenrijk ontstaan. Dat was een initiatief van Hermann Gmeiner. Sindsdien helpen enthousiaste mensen kinderen in de hele wereld. Denk eens aan de tsunami 2005 in Azië of de aardbeving 2010 in Haïti. 2009 werd het 500ste kinderdorp geopend.
Lees de onderstaande tekst om te weten te komen hoe zo'n kinderdorp is opgebouwd en bekijk de video. Beantwoord daarna de volgende vragen.
|
HERMANN GMEINERS SOS-KINDERDÖRFER |
Lees onderdeel 1 en 2 van de tekst 'SOS-Kinderdörfer' en beantwoord daarna de vraag.
Das Haus
Lees onderdeel 3 van de tekst 'SOS-Kinderdörfer' en beantwoord daarna de vraag.
Das Dorf
Lees nu onderdeel 4 van de tekst 'SOS-Kinderdörfer'.
Mehr Info
Als je meer informatie wilt over de SOS-Kinderdörfer, bv. waar zo'n dorp is, welke actuele hulpacties er zijn of wat je zelf kunt doen om te helpen, kun je op de volgende website kijken: Informatie SOS-Kinderdorf