Ken je het boek 'De vloek van Polyfemos'?"
Polyfemos was een kwade eenogige reus, zoon van de zeegod Poseidon. Hij woonde met zijn schapen in een grot op een eiland. Als de Griekse held Odysseus aankomt bij het eiland neemt Polyfemos Odysseus en zijn mannen gevangen. Via een list weet Odysseus aan Polyfemos te ontsnappen. Maar daarvoor betaalt hij wel een dure prijs.
Dit verhaal over Odysseus komt uit de mythologische verhalen over de Trojaanse Oorlog. Hoe het afloopt, staat al afgebeeld op vazen uit het oude Griekenland. Het verhaal is dus al eeuwenlang populair.
Ken jij meer voorbeelden van oude verhalen waarin goden, helden en reuzen een rol spelen? Bespreek het met een klasgenoot. Als jullie geen voorbeelden weten, ga dan op internet op zoek. Zorg dat je minimaal 2 voorbeelden hebt.