Op de volgende pagina's kun je zien hoe deze e-klas is opgebouwd. Er staat wat je kunt leren, hoe de planning voor deze lesstof eruit ziet en hoe dit beoordeeld wordt.
Leerdoelen
Als je de module hebt doorgewerkt, weet je wat de volgende begrippen inhouden:
Bovendien kun je de volgende formules hanteren:
Wet van Coulomb
Versnellen in een homogeen elektrisch veld
Veld van een spoel
Lorentzkracht op een stroomdraad: FL = B×I×�quot;
Lorentzkracht op een bewegende lading: FL = B · q · v
Magnetische flux: Φ = BA
Wet van Faraday: Vind = N · ΔΦ / Δt
Ideale transformator: Vp / Vs = Np / Ns
De formules en begrippen moet je in de volgende contexten kunnen toepassen:
Planning
De module is in 24 lessen van 50 minuten verdeeld. Dit is inclusief de eindtoets en de practica.
Een mogelijke werkwijzer ziet er als volgt uit:
Les |
Inhoud |
In de les |
thuis |
1 |
Inleiding filmpje bliksem. Vragen bij filmpje maken. Voorkennistoets maken. H1 paragraaf 1.1 en 1.2
|
Filmpje bekijken, voorkennistoets, applet en wat opgaven. |
Opgaven maken en Inhoud les 1 afronden. |
2 |
Paragraaf 1.3 en 1.4 |
Applet met vragen en opgaven doornemen met docent/PAL. Wat nieuwe opgaven maken.
|
Opgaven maken en Inhoud les 2 afronden. |
3 |
Paragraaf 1.5 en 1.6 Practicum simulatie Proef van Millikan
|
Tekst 1.5 lezen en proef van Millikan doen. Niet meer dan een vijftal metingen. Gemaakte opgaven doornemen met docent/PAL. |
Uitwerken proef van Millikan. Data delen met je klasgenoten. Voorbereiden presentatie. Inhoud les 3 afronden. |
4 |
Prakticum afronden Paragraaf 1.7
|
Presentatie practicumverslag. Doorlezen 1.7 Voorbeeldopgave doen. Demo uitkiezen met TOA. Gemaakte opgaven doornemen met docent/PAL. |
Inhoud les 4 afronden. |
5 |
Paragraaf 1.8 Applet IJshockey met Ladingen. Samenvatting H1
|
Voorbereiden Demo. Doorlezen 1.8 Applet met vragen. Wat opgaven maken. |
Inhoud les 5 afronden. |
6 |
Bespreken samenvatting Demo presentatie Paragraaf 2.1 en 2.2
|
Applet staafmagneet. Gemaakte opgaven doornemen met PAL. Wat opgaven maken
|
Inhoud les 6 afronden. |
7 |
Paragraaf 2.3 en 2.4 Samenvatting H2 |
Wat opgaven maken. |
Inhoud les 7 afronden. |
8 |
H3 paragraaf 1 t/m 3
|
Applet elektromagneet. Gemaakte opgaven doornemen met docent/PAL. |
Inhoud les 8 afronden. |
9 |
Paragraaf 3.4, 4.1 en 4.2. Samenvatting H3 |
Applet Lorentzkrachten. Gemaakte opgaven doornemen met docent/PAL. |
Inhoud les 9 afronden. |
10 |
Extra uitleg rechterhandregel. Practicum motor bouwen Paragraaf 4.3 |
Practicum motor bouwen. Gemaakte opgaven doornemen met PAL. Bekijken applet massaspectrometer. |
Inhoud les 10 afronden. |
11 |
Paragraaf 4.4 Samenvatting H4
|
Applet Hall-effect. Gemaakte opgaven doornemen met docent/PAL. |
Inhoud les 11 afronden. |
12 |
Paragraaf 4.5
|
Gemaakte opgaven doornemen met docent/PAL. Opgaven maken. |
Inhoud les 12 afronden. |
13 |
Samenvatten proefwerkstof Voorbereiden proefwerk H1 t/m 4 |
Gemaakte opgaven doornemen met docent/PAL. Werken aan proefwerk. |
Voorbereiden proefwerk. |
14 |
Proefwerk H1 t/m 4 |
|
|
15 |
Paragraaf 5.1 en 5.2 |
Applet wet van Faraday.
|
Inhoud les 15 afronden. |
16 |
Paragraaf 5.3 en 5.4
|
Wet van Lenz. Applet generator en Applet dynamo. Gemaakte opgaven doornemen met docent/PAL. |
Inhoud les 16 afronden. Verdiepingsopgaven 1 en 2. |
17 |
Paragraaf 5.5
|
Applet Transformer. Wat opgaven maken.
|
Inhoud les 17 afronden. Verdiepingsopgaven 3 en 4. |
18 |
Paragraaf 5.6 Samenvatting H5 |
Inductiekoken. Gemaakte opgaven doornemen met docent/PAL. |
Inhoud les 18 afronden. Verdiepingsopgaven 5 en 6. |
19 |
Paragraaf 6.1 t/m 6.3 |
Applet elektromagnetische golven. Verdiepingsopgaven doornemen met docent/PAL. Wat opgaven maken. |
Inhoud les 19 afronden. Verdiepingsopgaven 7 en 8. |
20 |
Paragraaf 6.4 en 6.5 Herhalen stof module. |
6.4 en 6.5 doorlezen. Opgave 65 doen en overige opgaven doornemen met PAL. Vragen stellen over verdiepingsopgaven. |
Proefwerk voorbereiden. |
21 |
Proefwerk |
|
|
22 |
Werken aan presentaties. |
Filmpjes bekijken. Groepjes maken. Werkafspraken maken. |
Werk les afronden. |
23 |
Werken aan presentaties. |
Opzet PowerPoint en poster bespreken. Rollen bij presentatie verdelen. Verder werken aan poster en PowerPoint. |
Rolverdeling bij presentatie mailen. Poster en powerpoint afmaken. Presentatie voorbereiden. |
24 |
Presentaties |
|
|
Beoordeling
De beoordeling van de module bestaat uit een aantal onderdelen:
Deze opgaven (die in de e-klas als 'opgave' worden aangemerkt) lever je voor het begin van de volgende les in papiervorm aan, of je uploadt ze als Worddocument. Je docent of de PAL bekijkt het werk en bespreekt het indien nodig. In sommige gevallen (afhankelijk van je docent) kan een cijfer voor dit werk worden gegeven.
Voor het voorbereiden, uitvoeren en presenteren van een DEMO kan ook een cijfer worden gegeven. Dit gebeurt in elk geval voor de afsluitende opdracht van hoofdstuk 7.
De verwerkingen van de practica leveren ook een cijfer op.
Je krijgt twee toetsen. De eerste toets gaat over de hoofdstukken 1 t/m 4, en de afsluitende toets gaat over de hele module. Deze laatste toets kan ook dienen als PTA-toets voor het schoolexamen.
Het eindcijfer voor de module kan dienen als rapportcijfer (dit zal per school verschillen) en is dan het gewogen gemiddelde van de cijfers voor de vier verschillende onderdelen hierboven.