Introductie – Productie van kippenvlees.

Vertel de leerlingen dat ze vandaag meer te weten komen over het productieproces van kippenvlees en dat er verder in wordt gegaan op de verschillende huisvestingssystemen.

Alle informatie die u voor deze les nodig hebt is te downloaden als pdf bestand, links onderaan de pagina. Tevens zijn alle lessen te vinden op http://dierenwelzijnslessen.groenkennisnet.nl.

Wie eet er graag kip? En wat vinden ze het lekkerste stukje vlees van de kip? Bekijk het filmpje ‘De pluimveesector in Nederland – deel 2’ op www.youtube.com. In dit filmpje laten ze zien hoe de kuikens worden uitgebroed en waar de kuikens opgroeien tot zij klaar zijn om geslacht te worden (deel 1 van ‘De pluimveesector in Nederland’ gaat over de verwerking van de kip in de slachterij en het verwerkingsbedrijf).