Leerkracht

Titel: Torens bouwen

 

Onderwerp: Techniek, beeldend onderwijs en rekenen

 

Schooltype: Protestants-christelijke basisschool

 

Bestemd voor de groepen: 6-8

 

Vakgebieden: Techniek, beeldend onderwijs en rekenen

 

Uitvoering door (hoeveel) leerlingen: 1 leerling volgt de webquest, alle anderen kunnen de opdracht doen

 

Tijdsinvestering voor leerlingen: +/- 1 uur

 

Opbrengst: leerlingen maken aan de hand van een plattegrond een toren. De verdieping van deze les gaat over bouwen op schaal.

Leerpunten: - leerlingen krijgen met ruimtelijk inzicht.

                    - leerlingen leren aan de hand van de plattegrond een toren te bouwen.

                    - leerlingen experimenteren met materialen en leren aan de hand van een bouwtekening een toren te bouwen. Vervolgles: Ze leren te bouwen op schaal (rekenen).
 

Materialen leerlingen: papier A3, potlood, marshmallows, spaghetti

Materiaal leerkracht: Ventilator, een lees pakje thee en een meetlint.

 

Ontwerper: Paula Arends

 

Met deze webquest maken de leerlingen kennis met beeldend onderwijs, rekenen en techniek. Beeldend onderwijs komt aan bod tijdens het hele project: de leerlingen maken hun eigen bouwtekening en kiezen zelf een mooie vorm voor de toren. Ook tijdens het bouwen komt de eigen beeldende inbreng aan bod. Het vakgebied rekenen komt aan bod tijdens het maken van de bouwtekeningen in een vervolg les leren ze te bouwen op schaal. Ook komt hierbij het ruimtelijk inzicht aan de orde. De leerlingen moeten namelijk bij het uitbouwen van de plattegrond goed nadenken hoe de plattegrond werkelijkheid kan worden. Techniek komt aan bod door het experimenteren met verschillende materialen die in de vervolglessen zullen plaatsvinden. Tijdens deze les gaat het vooral om het gebruiken van de gegeven materialen.