Leren vanuit keuzes en dilemma's in persoonlijke oorlogsverhalen: van educatief stripboek tot digital storytelling en social media
Code-R is een crossmediaal project voor het voortgezet onderwijs en bestaat uit een aantal onderdelen: een iPad-magazine, een online communicatieplatform en educatieve stripboeken. De diverse onderdelen zijn apart van elkaar of gecombineerd te gebruiken.
Code-R stelt in het leerproces jongeren zelf centraal bij de keuze wat ze het meest over de oorlog aan het denken zet. Jongeren vertellen persoonlijke oorlogsverhalen aan hun leeftijdsgenoten. Zij leren elkaar over de Tweede Wereldoorlog, vanuit de keuzes en dilemma’s in de verhalen. Wat begrijpen zij van de omstandigheden waaronder mensen toen leefden? Wat vinden zij belangrijk om te weten? En welke rol speelt het herdenken van de oorlog hierbij?
Bij Code-R zijn twee lesbrieven beschikbaar: een met een beschrijving van een basisles, zonder veel voorbereiding direct uitvoerbaar, en een tweede op basis van een flipping the classroom-structuur, met thema- en werkvormen-suggesties.
Online platform: www.code-r.org
Gratis te downloaden in iTunesstore https://itunes.apple.com/us/app/code-r/id628440961?ls=1&mt=8
Of op internet te bekijken via http://layergloss.com/webapp/24/24/Code-R.html%23/page/1#/page/1
Meer informatie voor docenten: http://www.annefrank.org/docentenCode-R