Proeven: Slasaus

Leskenmerken
Activiteiten Proeven
Werkvorm Groepen
Doel De kinderen ontdekken verschillen en overeenkomsten in kant-en-klare slasaus en zelf gemaakte slasaus.
Duur 30 minuten

 

Benodigdheden
  • fles kant-en-klare slasaus
  • ingrediënten om slasaus te maken (zie bijvoorbeeld onderstaande ingrediënten)
  • kom
  • maatbeker
  • proeflepeltjes

 

Uitvoering

De kinderen gaan een kant-en-klare slasaus vergelijken met een zelfgemaakte slasaus. Neem hiervoor een duidelijk recept, bijvoorbeeld van internet, of gebruik onderstaand recept.

Laat de kinderen eerst in groepjes zelf slasaus maken. Daarna proeven ze beide sausjes en praten hierover na. Welke verschillen proefden, zagen en roken ze? Wat vonden ze lekkerder? Waarom? Hoe komt dat, denken ze?

Laat de kinderen het etiket van de slasaus lezen en vergelijken met de ingrediënten van het recept. Welke verschillen ontdekken ze? (In de saus zitten extra ingrediënten om ervoor te zorgen dat het niet schift en lang bewaard  kan blijven.) Wat is hetzelfde? Conclusie: Het is dus heel eenvoudig om zelf een sausje te maken. Je maakt zoveel als je nodig hebt, je weet precies wat er in zit en je hebt de kant en klare producten niet nodig.

 

Ingrediënten

50 ml karnemelk
75 gram mayonaise
60 ml biogarde
snuf selderijzout
klein scheutje appelazijn
scheutje appeldiksap
peper
groene kruiden (peterselie, selderij enz.), indien mogelijk vers
scheut citroensap

 

Bereidingswijze
Begin met de karnemelk. Hierna de selderijzout, appelazijn, appeldiksap, peper, kruiden en citroensap toevoegen. Alles goed mengen. Mayonaise toevoegen. Tenslotte de biogarde erdoor roeren.

 

Aansluitende Smaaklessen
Groep 6 Groep 7 Groep 8

4. Eet jij een blij ei?

3. Stap voor stap naar sinaasappelsap

4. Het appeldebat

3. Fair Trade

4. Proefjes met toevoegingen

5. Restaurant in de klas: het smaakrestaurant

Klik hier voor alle Smaaklessen »