1. Tektonische platen

1.1
De tektonische platen bewegen elk jaar gemiddeld 5 centimeter van elkaar vandaan. Maak het rekenschema af met deze informatie als we 2011 als basisjaar nemen. Hoeveel centimeter of meter staan de platen van elkaar af in de toekomst vanaf 2011?

 

 

1.2
In 1002 ontdekte als 1e Europeaan de Noor Leif Eriksson, ook wel genoemd Erik de Noorman of Erik de Rode, Amerika. Dit was bijna 500 jaar eerder voordat Columbus Amerika bereikte in 1492. Reken uit hoeveel smaller de Atlantische Oceaan was in de tijd van Columbus.

 

 

1.3
In 2005 was de gemiddelde breedte van de Atlantische Oceaan 5000 kilometer. Ongeveer hoelang geleden zijn de platen van elkaar af gegaan en is de Atlantische Oceaan ontstaan?

 

 

1.4
Teken de 3 bewegingen die tektonische platen kunnen maken. Je kunt dit op papier doen maar ook m.b.v. een tekenprogramma zoals Paint of met verf etc.

 

 

1.5
Geef 1 (of meer) voorbeelden van plaatsen op de wereld waar er transforme bewegingen voorkomen.