Gedeelde sturing-zelfsturing

Opdracht  Het anamnesegesprek
Opdracht waarin gewerkt wordt van gedeelde sturing naar zelfsturing

 

Inleiding:

De eerste stap in het verpleegkundig proces is het verzamelen van gegevens. Dit kun je op verschillende manieren doen. Je hebt al geoefend met een ordeningsprincipe, bijv de elf gezondheidspatronen van Gordon. Je hebt ook kennis gemaakt met verschillende meetinstrumenten om gegevens te verzamelen. Nu is het voeren van een anamnesegesprek aan de beurt.

 

Doelstelling:

 Je maakt zelfstandig gebruik van de kennis uit de lintvakken bij het voeren van een anamnesegesprek.

Je toont gesprekstechnische vaardigheid in het stellen van vragen, luisteren, doorvragen.

Je betrekt op gepaste wijze de zorgvrager en naasten bij het anamnesegesprek.

 

Voorbereiding:

De student heeft eerder verworven kennis over het verzamelen van gegevens paraat.

Breng het anamneseformulier van de afdeling mee.

 

Uitvoering:

  1. Bekijk het voorbeeld van een anamnesegesprek en bespreek het anamnesegesprek na met de docent. Stel vervolgens je eigen leer/aandachtspunten vast en beschrijf deze in je POP
  2. Zoek de informatie over de voor- en nadelen van verschillende anamnesevormen op BSL-academy. Vergelijk minimaal twee verschillende anamneseformulieren op bruikbaarheid voor je eigen praktijk. Motiveer je antwoord aan  de hand van de informatie die je hebt gevonden op BSL.
  3. Volg het college over gesprekstechniek LSD van de docent.
  4. Bereid een anamnesegesprek voor, waarbij je doorvraagt op de problematiek van de zorgvrager.
  5. Oefen het voeren van een anamnesegesprek in viertallen gedurende 20 minuten per gesprek. Persoon A is de verpleegkundige, persoon B is de zorgvrager met middencomplexe problematiek, persoon C is de naaste/familielid en  persoon D is de observant. De observant vult het feedbackformulier in en bespreekt dit met persoon A. Je rouleert van rol zodat iedereen aan bod komt om te oefenen.
  6. Als je vindt dat je voldoende hebt geoefend, bepaal je welke anamnesegesprek je opneemt met de camera. Neem het gesprek op. Je beoordeelt jezelf met behulp van het feedbackformulier. Je maakt een reflectieverslag aan de hand van een eigen gekozen methodiek. Dit lever je in bij de lesgevende docent.

 

Evaluatie:

De docent geeft ontwikkelingsgerichte feedback op het opgenomen anamnesegesprek en de ingevulde feedbackformulieren.

?