Deze les ga je je verdiepen in de richtlijnen voor en het gebruik van sociale media door verzorgenden.
Daarna ga je een folder maken voor 1e jaars studenten met adviezen en do’s en don’ts met betrekking tot hun sociale mediagebruik tijdens hun stage.
Discussieer in een groepje over onderstaande vragen:
Bekijk:
Actua-Zorg: Privacy en sociale media in de zorgsector: (BE)
Voorbeeld van een ziekenhuis in Belgie hoe ze ermee omgaan:
https://www.youtube.com/watch?v=CsYXPM90Ww8
In de handreiking voor verpleegkundigen staan nu ook de regels voor sociale mediagebruik verwerkt.
Zoek ze op:
http://www.nursing.nl/PageFiles/13935/001_1420709885774.pdf
Lees ook: http://www.invoorzorg.nl/docs/ivz/professionals/Handreiking_Social_Media_VVN.pdf
Handreiking sociale media voor verzorgenden en verpleegkundigen.
1. Na het bestuderen van bovenstaande informatie gaan jullie in je groepje een opzet maken voor de folder.
2. Stel vragen op voor het interview met een collega op je stage
Huiswerk:
Interview een collega over hoe er op de afdeling of in het team omgegaan wordt met sociale media
Vraag aan je leidinggevende het protocol of de richtlijnen zoals die in de instelling gelden
Komen de richtlijnen overeen met hoe de collega’s en jullie erover denken?
Les 2
In deze les gaan jullie alle verzamelde informatie verwerken in een folder. De folder maak je voor 1e jaars studenten die voor het eerst op stage gaan.
Je vraagt aan 2 ander groepjes feedback op je folder. Past hem daar waar nodig aan en laat hem beoordelen door je stagebegeleider van de instelling. Samen met de feedback van je stage begeleider lever je hem de week erna in bij je docent.
Opmaak folder:
Liggend in drieën gevouwen. Je kunt gebruik maken van een sjabloon in word: bestand nieuw>sjabloon> zoek op brochure > categorie > in drieën gevouwen liggend.
.