LWP 2 Stelt een activiteitenplan op
Omschrijving
De commercieel medewerker binnendienst analyseert (in opdracht) de verzamelde informatie t.b.v. het activiteitenplan. Hij stelt samen met het team een activiteitenplan op, waarin wordt beschreven hoe de aanpak per klantengroep is. Hij plant zijn eigen (verkoop)activiteiten voor de korte termijn (= maximaal voor een maand) en brengt de door hem te verrichten activiteiten in kaart .Bovendien plant hij, in opdracht, (organisatiebrede) marketingacties in en bedenkt hij, in opdracht, de concrete invulling van verkoopacties.
Gewenst resultaat
- Een realistisch uitgewerkt activiteitenplan.
- - In het activiteitenplan is rekening gehouden met de (organisatiebrede) verkoopacties en -doelstellingen.
Competenties
· Samenwerken en overleggen
· Formuleren en rapporteren
· Analyseren
· Plannen en organiseren
Vakkennis en vaardigheden
· Computersystemen en -pakketten toepassen (waaronder Office en CRM-software)
· Inzicht in markt-,product/dienst-, klant- en organisatieontwikkelingentonen
· Inzicht in sector en branche tonen
· Inzicht tonen in de opbouw van een verkoopplan
· Overlegvaardigheden toepassen
· Schriftelijke taalbeheersing
De zes leervragen
1 Wat ga ik leren?
Hier gaat het erom dat je kunt vertellen wat jij wilt leren: vaardigheden, attitude, kennis en inzicht. Je kiest daar¬voor een competentie, een werkproces, een beroepsproduct, een taalvaardigheid en een beroepssituatie.
2 Hoe ga ik dit leren?
Je gaat nu uit van de beroepssituatie(s) die je in stap 1 gekozen hebt. Bij elke situatie staat de ondersteuning beschreven. Je kiest welke ondersteuning je nodig hebt. Je bepaalt hoe je gaat leren bij de situatie: zelfstandig, lessen volgen, simulatie, bpv enzovoort.
3 Wat ga ik maken/doen?
Je beschrijft de eigenschappen van de gekozen beroepsproducten. Vraag dit na bij experts. Beschrijf ook welke eisen die eigenschappen van de producten aan jouw competenties stellen.
4 Hoe ga ik dit maken?
Je maakt een tijdsplanning met lessen, zelfstandig wer-ken, met wie, wan neer enzovoort (pap).
5 Wat ga ik evalueren?
Beschrijf wat je wilt evalueren. Ben je tevreden over je beroepsproducten? Zijn je competenties verder ontwik-keld? Heb je volgens je plan van aanpak gewerkt of heb je dit plan tussentijds aangepast?
6 Hoe ga ik evalueren?
Je bepaalt zelf hoe, met wie en wanneer je je resultaat bespreekt . Overleg dit met je begeleider.