Inleiding

ICT is op legio manieren te gebruiken om te leren, zowel in als buiten de klas.

Dit arrangement bestaat uit een verzameling handleidingen die wellicht kunnen helpen bij het verkrijgen en onderhouden van ICT-vaardigheden.

Echter, alleen het opdoen van vaardigheden zal niet veel zoden aan de dijk zetten: het gaat erom, die vaardigheden ook in de praktijk in te zetten. Dat zal zeker verrassingen opleveren, er zullen dingen mislukken, maar er zullen ook dingen boven verwachting resultaat opleveren.

Werk samen met je collega's, probeer dingen uit, oefen ermee en vraag je leerlingen ook gewoon om hulp.

Hier boven een (uiteraard onvolledig) voorbeeld van manieren waarop ICT kan worden ingezet bij het leren.

Een heel bruikbaar handvat is de Kennisbasis ICT t.b.v. de tweedegraads lerarenopleidingen zoals samengesteld door de Vereniging van Hogescholen.

Bij de onderwerpen die in dit arrangement aan bod komen zal waar van toepassing worden gerefereerd aan deze Kennisbasis.

Kennisbasis ICT 2013, Bron: Vereniging van Hogescholen