Vooraf

Benutten innovatieve technologische oplossingen

 

Het Ichthus college in Kampen heeft van 3 tot en met 21 oktober lesgegeven met behulp van de nieuwste technologie. Tijdens het experiment heeft een 2e jaars VMBO-klas en docenten ervaringen opgedoen met de mogelijkheden van een leeromgeving waarin innovatieve technologische oplossingen optimaal worden benut.

Op de website 'Het Leren van de Toekomst' kun je alles lezen over het experiment.

 

Opdrachten

Naast het verslag van de opgedane ervaringen kan het wellicht interessant zijn om kennis te maken met de uitgewerkte opdrachten en instructiefilmpjes zoals deze aan de leerlingen zijn verstrekt. Sommige opdrachten zijn niet overdraagbaar of maken gebruik van hard- en/of software die niet algemeen beschikbaar is. Een aantal opdrachten is echter algemener van aard. Deze laatste categorie is hier ter inspiratie gebundeld.

 

Instructiefilms

De instructiefilms bij de opdrachten zijn gemaakt met behulp van de gratis tool Knovio waarmee een powerpoint-presentatie met behulp van je webcam kan worden voorzien van video-instructies.