3. Werkwijze

Allereerst open je het programma Word. In dit programma typ je de antwoorden van de opdrachten. Je gebruikt lettertype Arial 12.

Bovenaan de eerste pagina schrijf je: Webkwestie: Expert in Harry Potter! Daaronder schrijf je je naam en je klas. Je mag dit dikgedrukt, schuin of met een streep eronder doen. Je mag als je dat leuk vindt ook de letters een kleur geven.

Als je dit gedaan hebt, druk je twee keer op enter. Je typt dan in: Opdracht 1.a

Dan druk je weer op enter. Je antwoord schrijf je eronder.

Je gaat op deze manier te werk bij alle opdrachten, behalve bij de eindopdracht en de terugblik. Hiervoor is een andere indeling gegeven. Deze vind je als je naar beneden scrollt.

Voorbeeld:

Webkwestie: Expert in Harry Potter!

Naam: Jan Klaassen

Klas: 1B

 

Opdracht 1.a

Jouw antwoord

 

Opdracht 1.b

Jouw antwoord

 

Opdracht 1.c

Jouw antwoord

 

Bij opdracht 1.a tot en met opdracht 1.f moet je de informatie op het internet opzoeken. Voor de websites klik je op het vakje Infobronnen. Je gaat dan zelf kijken op de verschillende websites of je de informatie kunt vinden.

Bij opdracht 1.f moet je een stukje tekst van een website kopiëren, en daarna plakken in je verslag. Je doet dit als volgt:

Als het goed is heb je nu het stukje tekst gekopieerd en geplakt. Als het niet is gelukt, steek dan je vinger op. De docent komt je dan helpen.

 

Ook bij opdracht 2 heb je ook weer internetbronnen nodig. Je weet nu hoe je de websites die je moet gebruiken kan vinden in de webkwestie. Bij opdracht 2.c moet je weer stukjes tekst kopiëren en plakken. Doe dit op dezelfde manier als dat je dat hebt gedaan bij opdracht 1.f .

 

Bij opdracht 3 moet je het YouTube filmje bekijken. De link vind je weer onder het kopje Infobronnen. Hiervoor moet je je koptelefoon opzetten om het geluid te kunnen horen. Eerst bekijk je het filmpje, daarna beantwoord je de vragen. Je mag het filmpje meerdere keren bekijken als dat nodig is.

 

Als je opdracht 1 tot en met 3 af hebt, sla je het bestand op:

 

Eindopdracht

Je filmverslag typ je ook weer in het programma Word. Je gebruikt lettertype Arial 12.

De indeling van je verslag moet er als volgt uit komen te zien:

 

Titel: Harry Potter en de steen der wijzen

Jaar dat de film is uitgekomen:

Naam:

Klas:

 

Samenvatting

Jouw samenvatting. Minimaal 15 regels, maximaal 30 regels

 

Belangrijkste gebeurtenis uit de film

Schrijf hier wat jij de belangrijkste gebeurtenis vond. Minimaal 10 regels, maximaal 20 regels

 

Mijn mening

Schijf jouw mening op over de film. Minimaal 10 regels, maximaal 20 regels

 

Als je ‘Harry Potter’ plaatjes zoekt, ga dan weer naar het vakje Infobronnen en zoek op een website een plaatje dat je kopieert en plakt in je verslag.

Wanneer je je verslag af hebt, kijk je bij Beoordeling of je niet iets bent vergeten. Als je niks bent vergeten sla je je verslag op in Mijn documenten onder de naam: filmverslag Harry Potter.

 

Terugblik

De antwoorden op de vragen bij Terugblik typ je uit in het programma Word. Je gebruikt weer lettertype Arial 12. De indeling komt er als volgt uit te zien:

 

Titel: webkwestie Expert in Harry Potter

Naam: 

Klas:

 

Vraag 1:

Jouw antwoord

 

Vraag 2:

Jouw antwoord

 

Vraag 3:

Jouw antwoord

 

Zo ga je verder totdat je alle vragen hebt beantwoord. Wanneer je klaar bent sla je het bestand op in Mijn documenten. Je noemt het bestand Terugblik webkwestie.

?