7. Docentpagina

Voor welke leerlingen is deze WebQuest geschikt?

 

Wat zijn de leerdoelen?

-       De leerlingen zelf te laten onderzoeken welke grootheden en eenheden er betrokken zijn bij snelheid.

-       De leerlingen door zelf te laten zoeken naar informatie over snelheid het inzicht ontwikkelen om de samenhang tussen de grootheden te zien.

-       De leerlingen 3 soorten bewegingen leren kennen; eenparige beweging, eenparig versnelde beweging en de eenparig vertraagde beweging.

-       De leerlingen vaardig worden in het tekenen van de verschillende diagrammen met grafiek en deze ook goed kunnen aflezen.

-       De leerlingen leren welke methoden er zijn voor snelheidscontroles.

-       De leerlingen door de praktische opdracht het verband gaan zien tussen met praktijk en theorie.

-       De leerling door praktisch te laten werken, vaardig wordt met de snelheidsformule.

       

Wat zijn de didactische doelen?

-          Zelfstandig werken, door thuis ook serieus aan de slag te gaan zonder eerst bevestiging te zoeken bij de docent . Maar ook doordat de leerlingen zelfstandig buiten aan het werk gaan met een praktisch onderzoek.

-       Leren samenwerken; waarbij in deze WebQuest heel veel aspecten naar voren komen namelijk:

 

Welke voorkennis en vaardigheden moeten de leerlingen hebben?

-       De leerlingen moeten weten aan hoe ze een diagram moeten tekenen en een grafiek moeten tekenen en hier ook al enige vaardigheid in hebben.

-      De leerlingen moeten weten wat een grootheid is en wat een eenheid.

Belangrijk voor deze WebQuest is:

 -      De leerlingen moeten zich aan de tijdsplanning houden en ervoor zorgen dat in les 5 gepresenteerd kan worden.

-      De leerlingen ook buiten de lessen serieus met hun opdracht omgaan, dus huiswerk maken en in mediatheek werken.

-       Dat er voldoende begeleiding is door docent en TOA als de leerlingen hun praktische opdracht gaan uitvoeren.

-       Afspraak tussen de leerlingen en docent op welke plek de leerlingen buiten hun opdracht mogen uitvoeren.

-       Begeleiding van de groepen als ze gaan werken aan hun Powerpointpresentatie.

-       Dat de docent ervoor zorg draagt dat een laptop, beamer en projectiescherm aanwezig is voor de presentaties.

 

Belangrijk:

Het is natuurlijk de bedoeling dat de leerlingen zoveel mogelijk zelfstandig en als groep aan de slag gaan, maar toch moet de docent ze goed in de gaten houden.

Om:

-       Tijdig in te kunnen grijpen bij strubbelingen.

-       Een goed beeld te hebben welke leerlingen er goed samenwerken en  welke leerlingen de kantjes eraf lopen.

Ik hoop dat er collega’s zijn die zin hebben om met hun klas aan deze WebQuest te werken. Ik heb gezien dat er lesboeken zijn die pas in het 2de jaar starten met het onderwerp ‘Bewegingen’ en voor de docent die dat erg jammer vindt is deze WebQuest misschien een leuke oplossing.

Als er in deze Webquest fouten voorkomen of er een goede verbetering mogelijk is dan kunt u me mailen naar jam.reijnierse@farelcollege.nl.

Deze WebQuest is gemaakt door: Jacqueline Reijnierse-Peters

?