Houd alles goed bij in je logboek. Je hebt alle gegevens namelijk nodig om je verslag te kunnen maken!!!!
Als de opdrachten zijn uitgevoerd moeten er een antal leerlingen een presentatie houden van opdracht 1,2 en 3. Het is daarom belangrijk dat je niet alleen de vragen beantwoord maar dat je de opdrachten begrijpt en er een logisch en mooi verhaal van kunt maken. De vragen helpen je daarbij.
OPDRACHT 1: Geluidsterkte
Je hebt vast wel eens uit geweest en als je dan thuis kwam zat er een piep in je oren. Waar komt nu die piep vandaan. Hoe is die piep daar gekomen en kom je er weer vanaf? Ook ipods zijn niet ongevaarlijk voor je oren, maar hoe zit dat nu eigenlijk allemeel met je oren. Door middel van vragen krijg je daar vandaag antwoord op.
http://www.nu.nl/internet/703290/volumebegrenzer-ipod-moet-gehoorschade-tegen-gaan.html
Onder de geluidsdrempel
gelukkig maar
dat ik het groeien
van het onkruid
niet kan horen
het zou een
enorm lawaai zijn
maar aan de andere
kant, weet ik wel
dat het sluimert
Bron: http://www.gedichten-freaks.nl/75537/
OPDRACHT 2: Geluid maken en ontvangen
bron:http://images.google.nl/images?hl=nl&rlz=1T4MEDA_nlNL258NL259&q=gitaar&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi
Geluid kun je maken met een instrument bijvoorbeeld een gitaar. Maar hoe wordt geluid nu gemaakt en hoe kun je uit je radio geluid ontvangen. In deze opdracht ga je kijken hoe je geluid zichtbaar kunt maken en hoe het zich verplaatst
OPDRACHT 3:Toonhoogte en geluidsterkte
bron: http://images.google.nl/images?hl=nl&rlz=1T4MEDA_nlNL258NL259&um=1&sa=1&q=muis&aq=f&oq= en : http://images.google.nl/images?hl=nl&rlz=1T4MEDA_nlNL258NL259&um=1&sa=1&q=leeuw&aq=f&oq=
Een vogel of een muisje maakt minder kabaal dan een brullende leeuw. Een hond of vleermuis kunnen geluiden horen die de mensen niet kunnen horen. Hoe zit dat precies met de toonhoogtes maar ook met de sterkte van het geluid. In deze opdracht ga je uitzoeken of je het verschil in de hoogte van de toon.
OPDRACHT 4: rekenopdrachten ( individueel)
Je gaat individueel de vragen van opdracht 4 maken en zet de antwoorden in je verslag bij de bijlagen.
OPDRACHT 5: Vragen maken
Maak met je tweede groepje bij elke opdracht 2 vragen en geef de antwoorden op deze vragen. Er komen 2 goede vragen in de eindtoets.
OPDRACHT 6: Verslag maken
Maak een verslag over geluid waarbij de opdrachten 1 t/m 3 zijn verwerkt. Opdracht 4 komt in de bijlage te staan. Maak er een goed klpooend verhaal van en niet alleen de antwoorden op de vragen geven in het verslag.
Hoe je het verslag moet maken kun je vinden bij bronnen.
Zorg daar war mogelijk voor overzichtelijke tabellen en maak een goed lopend verslag waarbij je gebruik maakt van de antwoorden op de vragen die bij de opdrachten staan.
lever je verslag je logboek en de rekenopdracht in!!!!!