Vandaag gaan we op bezoek bij het frysk landbouwmuseum de Brink in Veenklooster. Daar krijgen we uitleg over wonen, leven en werken in de streek. Je kunt vandaag veel informatie verzamelen voor je eigen tafel. Alle onderwerpen komen aan bod. Tijdens het bezoek aan het museum moet je een aantal dingen opzoeken en hierover vragen beantwoorden.
infofilmpje over het thema van dit jaar in het museum: geriefhout
Na uitleg over het ontstaan van het museum en informatie over de streek rondom veenklooster gaan we in drie groepen uiteen. Je krijgt tijd om zelf het museum te bezichtigen, er wordt een workshop gegeven en er draait een film over de omgeving en het beheer van de omgeving wat betreft streekeigen gewassen, dieren en andere bijzondere streekgebonden kenmerken. Iedere ronde duurt 30 minuten. Na de ronde wisselen jullie. Je volgt dus alle drie de programma's.
Denk er aan dat je vooral bij het rondkijken in het museum op zoek gaat naar zaken die passen bij het thema waarmee jullie aan de slag zijn. JE TAFEL. Er is voor alle onderwerpen informatie genoeg te vinden in het museum, bovendien kan de eigenaar misschien wel veel informatie geven... maak hier gebruik van!