‘Oeroud’
Choba of Chocoladeboter is een Nederlands broodbeleg dat sinds 1946 wordt verkocht. Het is een margarine-product met cacao.
Het product werd ontwikkeld als gevolg van de slechte marges in de margarine-industrie na de Tweede Wereldoorlog.
In de loop van de tijd is het product enigszins aangepast: De dierlijke vetten zijn vervangen door plantaardige en de verpakking is onlangs veranderd van een traditioneel pakje naar een kuipje. Ook is er tegenwoordig een biologische variant verkrijgbaar. Choba wordt verkocht in Nederland en Duitsland. (bron: wikipedia)
‘Supernieuw’
De breezercultuur ontleent haar naam aan het drankje Bacardi Breezer, een zoet mixdrankje met rum dat in 1997 in Europa geïntroduceerd werd.[1] Het drankje had een hip imago en was door zijn zoete smaak erg toegankelijk voor beginnende drinkers.[2][3] De hoge prijs van het drankje maakte het daarnaast tot een statussymbool.[4] Vooral rond de eeuwwisseling wonnen de mixdrankjes sterk aan populariteit, met Bacardi Breezer aan kop. De verkoop was in 2001 tot het vijfvoudige gestegen ten opzichte van 1996.[4] De populariteit van het drankje bereikte zijn top in 2002, toen er zo'n dertig miljoen liter van het drankje verkocht werd.[5] (bron: wikipedia)