digitale tekeningen

Tegenwoordig wordt er veel digitaal getekend (met de computer). Dit scheelt veel papier, tekeningen kunnen snel verzonden worden en het opslaan kost veel minder ruimte (niet meer in kasten maar op de harddisk).
We kennen twee systemen welke we in ons vak gebruiken bij het tekenen of het gebruiken van kaarten te weten CAD (Computer Aided Design)en GIS (Geografisch Informatie Systeem).
Het CAD systeem wordt meer gebruikt in de creatieve en ontwerp sector. Met dit programma worden bv constructies, tuinen, tedebouwkundige ontwerpen etc. gemaakt. Later in de opleiding leer je simpel met zo een systeem te werken.
GIS is een karteringssysteem voor computers, het verbindt database informatie aan kaarten en wordt vervolgens veel als 'naslag' werk gebruikt. Hiermee kun je gekoppeld aan GPS op iedermoment op de plek waar je bent informatie opzoeken op diverse kaarten. We kennen bv topografische kaarten maar ook themakaarten. Uit het watermanagement kennen we vooral kaarten waarop de schouw wordt weergegeven of de grondwaterstromen (isohypsenkaart).

Tijdens deze leereenheid krijg je een introductietraining over bedie systemen. Later in de opleiding leer je er mee te werken en er opdrachten mee te maken.