BTW

De Belastingdienst leuker kunnen we het niet maken, wel gemakkelijker.

Je kent deze slogan van de Belastingdienst vast wel van de televisie of de radio. Iedereen heeft te maken met de Belastingdienst. Wij betalen allemaalbelasting, loonbelasting, om auto te rijden betalen we motervoertuigenbelasting. Als we een huis kopen moeten we overdrachtsbelasting betalen en zo zijn er nog heel veel soorten van belasting.

Als je rookt betaal je ook belasting, dit noemen we accijnzen. Deze accijnzen zitten op rookwaren, maar ook op benzine en (sterke) drank.

Een winkelier, waaronder dus ook de bloemist, moet ook verschillende belastingen betalen. De winkelier moet onder andere belasting betalen over de omzet, dus over wat de bloemist verkocht heeft, dit wordt omzetbelasting genoemd. De bloemist berekent dit door middel van de BTW, de Belasting Toegevoegde Waarde. De bloemist heeft te maken met twee BTW-tarieven. Bloemen en planten vallen onder 6% BTW, dit worden ook wel de levende materialen genoemd. Potterie, glaswerk, zijdebloemen, droogbloemen en bloemwerk, de dode materialen, vallen onder 19% BTW.

De bloemist kan net als andere bedrijven ook BTW, dus geld terugvragen van de Belastingdienst. De bloemist moet namelijk over alles wat hij koopt bij groothandels en andere winkels ook BTW betalen. Op alle rekeningen van groothandels staan daarom ook de BTW-bedragen apart vermeld. Doordat winkeliers en bedrijven BTW, geld terug kunnen vragen van de Belastingdienst moet jij als bloemist ook vaak BTW-bonnen uitschrijven voor geleverde artikelen.