Chocolade & hormonen

Chocolade bui!

Iedereen heeft wel eens last van zijn of haar hormonen gehad. Vlinders in je buik, hoofd in de wolken, verliefd… Dit verliefde gevoel komt o.a. door het hormoon Serotonine. Dit hormoon is heel belangrijk in je leven! Niet alleen omdat je je er verliefd van gaat voelen, maar ook omdat het er voor zorgt dat je je lekker in je vel voelt zitten. Als je het niet zou hebben wordt je depressief.  

Feromonen
Planten hebben geen hormonen, maar feromonen. Een andere naam, maar het werkt ongeveer hetzelfde als hormonen bij ons. Cacaobonen zitten vol met een feromoon dat heel veel lijkt op ons hormoon serotonine. Bij de plant heet dat: Fenylethylamine. Dus door dit op te eten krijgen we een extra dosis “ik voel me goed” middel binnen. Ons lichaam reageert op dit feromoon met een soortgelijke reactie als het heeft op serotonine, wel minder hevig. Zo kun je je niet verliefd gaan voelen na het eten van een reep pure chocola. Maar je kunt wel je verliefde gevoel sterker voelen. Vandaar de chocola als symbool van de liefde.

Serotonine
Meisjes die ongesteld zijn maken minder serotonine aan. Je moet je voorstellen, serotonine word gemaakt in je hypofyse, een hormoonklier in je hersenen. Daar word het verzameld in een soort zakje. Je lichaam is heel zuinig op dit kostbare hormoon. Het geeft elke dag een heel klein beetje af aan je bloed, waardoor jij goed kan functioneren.
Als je ongesteld bent verlies je bloed. Je lichaam is zuinig, het bezuinigd dan zeg maar op dit hormoon. Zonde om het zomaar weg te laten lopen… Meisjes zijn dan vaak ook wat kribbiger, voelen zich niet lekker. Dat komt onder andere door gebrek aan het hormoon. Een grote reep chocola kan in die soort dagen wel eens extra lekker smaken! Het geeft je een beetje een opkikkertje!