Over deze les

 

 

Uiteindelijk ga je naar de projectdag met jouw eigen: gerecht, flyer en boodschappenlijst

Stap 1: Gerecht uitzoeken

10 minuten | 1 week vóór de projectdag

Kies welk gerecht je wilt gaan maken om mee te nemen naar de lunch op de projectdag.

Heeft jouw gezin of familie een gerecht dat jullie vaak eten bij een feestelijke gelegenheid? Kies een diner- of lunchgerecht dat je kan delen met anderen. Geen kant-en-klaar product, maar een echt gerecht met meerdere ingrediënten (bijvoorbeeld een salade, een ovenschotel, een pastagerecht, een curry, enz.). Houd er rekening mee dat we het niet kunnen opwarmen op de projectdag.

 

Stap 2: Flyer maken

20-30 minuten | 1 week vóór de projectdag

Maak een flyer, op een A4’tje, geprint of met de hand op papier gezet.

Bij de projectdag nemen we allemaal ons gerecht mee. Voordat we gaan eten, vertel je iets over wat je hebt gemaakt.

Maak om dit verhaal te ondersteunen een flyer, van A4-formaat, waarop duidelijk wordt bij welke gelegenheid je dit eet en wat deze gelegenheid betekent voor jou (en jouw gezin of familie).

Je kan deze digitaal maken en printen, of met de hand in elkaar knutselen.

Gebruik afbeeldingen, tekst, kleuren. Maak bijvoorbeeld een collage of een tekening. Laat er je eigen creativiteit op los!

 

Stap 3: Boodschappen(lijst)

30 minuten | weekend vóór de projectdag

Bekijk welke ingrediënten er allemaal in jouw gerecht gaan.

 Print het template voor de boodschappenlijst uit, zie pagina 4.

 Vul de eerste twee kolommen van de tabel in met: - alle ingrediënten die je nodig hebt voor jouw gerecht

Let op: wees hierbij specifiek met welk merk en welke soort! - hoeveel je hiervan nodig hebt (in aantal of gram).

 

Voorbeeld van een (tot nu toe) ingevulde boodschappenlijst:

 

De rest van de tabel van de boodschappenlijst vul je later verder in bij stap 4a en 4b, in het weekend vóór de projectdag. Je mag ook nu al doorgaan met die stappen als je vooruit wilt werken.

 

Zie verder de docenthandleiding

 

Docenthandleiding