4.3 Zoekstring opslaan

Je hebt nu een zoekstring in CINAHL gemaakt. Het is verstandig om deze op te slaan, zodat je er later verder mee kunt werken of er, indien nodig, dingen in kunt veranderen. Ook moet je zoekstring reproduceerbaar zijn; als je bijvoorbeeld aan je docent laat zien hoe je hebt gezocht, moet die de zoekactie kunnen herhalen met jouw zoekstring.

Een handige manier om je zoekstring op te slaan, is door hem op te slaan in een Word-document. Daarvoor kun je het beste elke bouwsteen uitschrijven met je zoektermen en de bijbehorende veldcodes.
Tip: Je kunt de zoekstring ook kopiƫren uit de recent activity.

Dit kan ook handig zijn als je nog niet een volledige zoekstring hebt uitgewerkt. Je kunt de bouwstenen dan op een later moment weer kopiƫren en plakken in CINAHL om er verder mee te werken.

 

Tip: let erop dat je de ronde haken goed neerzet!

Als je docent je een bepaald format aanbiedt (bv. een tabel) waarin je je zoekstring moet uitwerken, kun je dat gebruiken.