Met alleen betrouwbare bronnen ben je er nog niet. Bronnen moeten ook passen bij het onderwerp van je PWS. Geven ze met andere woorden antwoord op je onderzoeksvraag? Daar begint elke zoekopdracht naar literatuur en als eerste moet je goed weten wat voor informatie je zoekt.
Na het oriƫnteren op je onderwerp kan je beginnen met zoeken. Het is verstandig om hierbij meerdere zoekmachines te gebruiken, zodat je meer kans hebt om de juiste artikelen te vinden. Naast het zoeken in zoekmachines is een handige methode het sneeuwbalzoeken. Hierbij zoek je achterin een artikel in de referentielijst naar vergelijkbare artikelen. Een andere manier is om te kijken naar het aantal citaties van het artikel, zo krijg je een goed beeld wat er recent over dit onderwerp is geschreven. Door deze methoden te gebruiken vergroot je het aantal zoekresultaten en zal je meer te weten komen over wat er in een vakgebied of over een onderwerp geschreven wordt.

Opdracht:
Zoek maar eens naar informatie over 'social media onder jongeren'. Doe het eerst in Google en daarna in LibSearch. Vergelijk dit als je 'effecten op het zelfbeeld' toevoegt. Welke verschillen zie je in de resultaten?