Praktische informatie - hoe doe je?

Voor een leraar is het belangrijk om de goede input te geven zodat het leermiddelenbeleid past bij de manier waarop onderwijs didactisch gegeven wordt. De volgende vragen worden behandeld in leermiddelenbeleid:

Het schoolmanagement zal contact zoeken met het team wanneer er leermiddelenbeleid gemaakt zal worden. Geef aan wat voor jou en het geven van jouw vak(ken) belangrijk is!

In deze pilot van Impuls Open Leermateriaal hebben ze voor OBS de Triangel een innovatieve lessenserie voor programmeren ontwikkeld. Binnen stichting Talent Primair, het bestuur van OBS de Triangel werd al langer gewerkt aan leermateriaal voor programmeren en computational thinking. De stichting wil vooruit lopen in het bevorderen van digitale geletterdheid bij leraar en leerling. Met behulp van regelmatige bijeenkomsten, workshops en peer-to-peer coaching werd een hechte gemeenschap bevorderd waarin kennis en ervaring werd gedeeld. Dit is essentieel om beleid ook daadwerkelijk naar de praktijk te vertalen.  

In het basisonderwijs wordt meestal niet gewerkt met een los plan voor leermiddelenbeleid en wordt dit leermateriaal benoemd in het schoolplan van de school.