Bespreken en herschrijven [45 minuten]
Het schema (werkblad opdracht 10) wordt besproken, aangevuld, gecontroleerd en verbeterd. Als het schema goedgekeurd is door de leerkracht, werken de leerlingen het individueel uit tot een eerste versie van hun partijplan. Deel hiervoor schrijfbladen uit, bijvoorbeeld gelinieerd A4 papier (23 ringbandsvulling).
|
35 |
|
|
|
36 |
|
Laat enkele leerlingen vertellen over hun ingevulde schema. Tip: scan enkele ingevulde schema’s en projecteer deze op het bord. Geef tijd om het schema aan te vullen en/of te verbeteren. |
|
37 |
|
De leerlingen werken het ingevulde schema uit tot een eerste versie. Aanbevolen wordt, om iedere leerling een eigen betoog te laten schrijven op papier. Zij laten deze versie reviseren door een klasgenoot:
|
Download hier de werkbladen voor de leerlingen. (Hier alleen opdracht 10 en 11, blz 4)