De student gebruikt tijdens de stage een e-portfolio (Portflow) met daarin een plan van aanpak en de verzamelde bewijsstukken van de competentieontwikkeling.
Het plan van aanpak bestaat uit:
Na ieder evaluatiemoment past de student het plan van aanpak aan op basis van de ontvangen feedback en feedforward.
De bewijsstukken in het portfolio worden geordend per beroepsrol. Voorbeelden zijn: een zelfevaluatie aan de hand van een rubric, een feedbackformulier, reflectieverslag, checklist, observatieformulier, peer assessment, quiz of test, presentatie, casusstudie, simulaties, etc zijn.

In de evaluatiemomenten wordt een waardering (boven, op of onder het gewenste niveau) per CanMEDS-rol gegeven op basis van de uitwerking van praktijkvraagstukken die de student aanlevert. Dit wordt zichtbaar in het spinnenweb als evaluatie-instrument en zo wordt de beheersing van de CanMEDS-rol inzichtelijk.
De waarderingen samen geven niet alleen inzicht in de ontwikkeling van de student, ook draag het geheel van de verschillende evaluatiemomenten bij aan een betrouwbare beoordeling. Het e-portfolio wordt hierbij gebruikt als een ontwikkelportfolio (voor reflectief gebruik, gericht op het verzamelen van feedback met veel ruimte voor eigen overwegingen) en als dossierportfolio (gericht op resultaten die behaald zijn in een bepaalde periode en als verzameling van bewijzen ten behoeve van het beoordelingsgesprek).
De betrokken student, werkbegeleiders, praktijkopleider en docenten hebben middels dit e-portfolio een duidelijk overzicht in de voortgang van de ontwikkeling van de student.
Het e-portfolio is voor student en docenten bereikbaar via Brightspace. De student geeft de begeleiders uit de praktijk zelf actief toegang tot het portfolio middels een weblink. Ook geeft de student specifiek toegang tot die onderdelen van het portfolio waar feedback op gevraagd wordt of welke ingezet worden voor de evaluatiemomenten en het beoordelingsmoment. Op deze manier kan de student met behoud van privacy het e-portfolio door de hele studieloopbaan meenemen en ontwikkelen.
In onderstaande video wordt een korte instructie gegeven van het gebruik van het e-portfolio (Portflow). Let op: deze video bevat géén geluid.
Instructie e-portfolio Portflow - feedback en evalueren https://youtu.be/cV9J5eFH5z0