3. Ik kan vertellen op welke manieren ik media gebruik (bijvoorbeeld; hoe vaak en welke soorten) en welke rol dit in onze levens en in de wereld speelt.

3.1 Ik kan 4 vormen van media benoemen die ik zelf gebruik of in mijn omgeving zie.

 

Digi-doener! | Laat je niet afleiden!

Aansluiting op vak(ken): Kunstzinnige oriëntatie, Wereldoriëntatie

Conceptkerndoel SLO: Creëren met digitale technologie

Tijdens deze les gaan de leerlingen, door het doen van een testje, ervaren dat afleiding effect heeft op het concentratievermogen. Ook leren ze dat SIRE een onafhankelijke stichting is die maatschappelijke problemen onder de aandacht wil brengen door middel van filmpjes. De leerlingen komen erachter dat deze filmpjes niet altijd effect hebben en dat ze zelfs ter discussie hebben gestaan. Ze gaan zelf een storyboard maken voor een SIRE-filmpje waarin aandacht wordt gevraagd voor het effect van mobieltjes op de concentratie tijdens het leren van huiswerk.

 


3.2 Ik herken hoe en wanneer ik word afgeleid door mediagebruik.
3.3 Ik ben me bewust van hoeveel tijd ik besteed op digitale apparaten.

 

Digi-doener! | Technostress: Altijd bereikbaar?

Aansluiting op vak(ken): Oriëntatie op jezelf en de wereld, Nederlands

Conceptkerndoel SLO: Digitale technologie, jezelf en de ander

Tijdens deze les gaan de leerlingen het hebben over technostress. Ze worden zich bewust van hoeveel tijd ze besteden op digitale apparaten en van de eventuele stress die zij hierbij ervaren. De leerlingen praten met elkaar over wanneer je telefoonverslaafd bent en over altijd bereikbaar willen zijn.

 


3.4 Ik ben me bewust dat media overal aanwezig is in onze leefwereld, bijvoorbeeld in vorm van avatars die gebruikt worden in games, sociale media en de zorg.

 

Digi-doener! | Avatars

Aansluiting op vak(ken): Wetenschap & techniek

Conceptkerndoel SLO: Digitale technologie, de samenleving en de wereld

In deze les maken leerlingen kennis met de serieuze kant van avatars. Ze ontdekken dat het niet alleen maar plaatjes zijn die gebruikt worden in games of als profielfoto op social media, maar dat ze tegenwoordig ook ingezet worden in bijvoorbeeld de zorg. Ze gaan natuurlijk ook hun eigen avatar maken. Met alle avatars van de klas speel je daarna het spel ‘Wie is Wie?'.