Project 2.1 Knipperlicht

In dit project gaan we een knipperlicht maken, hiervoor heb je de volgende componenten nodig:

Het lampje heeft 2 metalen stokjes, een lange (+) en een kortere (-). Het lampje maak je vast aan een weerstand, als je dit niet doet loop je de kans dat het lampje doorbrand en kapot gaat. Of de weerstand voor of na het lampje is maakt niet uit omdat de componenten in serie zijn geschakeld. Je verbind je circuit GRD (grond) en met een digitale pin naar keuze, we verbinden met een digitale pin omdat we willen dat het lampje alleen aan of uit kan gaan. Als je het lampje verbind met een analoge pin kan het lampje meerdere standen hebben. Deze mogelijkheid valt buiten deze oefening.  

 

Als je het goed hebt gedaan ziet het er zo uit.

 

Kleur maakt niet uit

Dan gaan we nu programmeren met text, hiervoor moet je wel de goede instelling hebben.

  1. Setup kunnen we leeg laten omdat we niks hoeven initialiseren,
    weet je niet wat dat betekend? kijk dan bij hoofdstuk 1.
  2. Bedenkt je progrmma de hele tijd doet: bij void loop heb je 2 functies/ opdrachten die je moet verwerken.
    1. Lampje aan
    2. Lamje uit
  3. Dit kan je programmeren doormiddel van de functie digitalWrite(#,#)
    Deze functie heeft 2 parameters nodig (te zien aan de #) de eerste parameter is het pin-nummer waaraan het circuit is verbonden. (bij het voorbeeld nummer 13)
    Het tweede parameter is bespeelt of het lampje aan of uit gaat, HIGH staat voor aan, LOW staat voor uit.
  4. Als laatste moet er na elke functie een kleine pauze in het progamma zitten zodat het lampje nog een tijdje aan blijft staan dit doen we met de functie, delay(#) waarbij de parameter het aantal milliseconden pauze is.

Als je alle stappen goed hebt gevolgd heb je nu dit:

 

Voorbeeld progamma

Je kan dan nu je simulatie starten en als je goed kijkt zie je het lampje knipperen.