|


|
|
Een krantenberichtje onlangs: Melkproductie in Nederland bedroeg in 2018 14,5 miljoen ton.
Kun je je daar iets bij voorstellen? En waarom zou je dat willen? Als je al die melk in een pak zou doen dat in verhouding is met de melkpakken die we dagelijks gebruiken, hoe zou dat er dan uitzien? Is dat het grootste gebouw in Nederland? Groter dan het Empire State Building in New York?
Het laat me niet echt los. Je zou er een les van kunnen maken voor de bovenbouw van de basisschool en de eerste klassen van het voortgezet onderwijs. Ik zie het wel voor me: toepassen van wat je weet en geleerd hebt op het gebied van grote getallen, percentages en het gebruik van metrieke grootheden. En dan daar toch het nodige aan toevoegen.
Ik ga er eerst zelf eens een beetje aan rekenen. Het blijkt ook voor mij een onvoorstelbare plas melk. Er zwembaden mee vullen kun je snel achter je laten. Er gaat maar een heel klein beetje van die hoeveelheid melk in.

Al die melk in pakken van 1 liter op een rij. Hoe ver kun je dan komen? En al die melk in één groot pak? Hoe groot is dat dan?
Het verslag van een zoektocht.
Documenten
|