Moeilijkheidsgraad (voor de leerkracht): Makkelijk
Lesdoelen taal
De leerling kent de betekenis van twaalf themawoorden en -uitdrukkingen binnen het thema ‘uitvinden’.
Digitale geletterdheid
Aanbodsdoelen SLO digitale geletterdheid
Praktische ICT basisvaardigheden:
Ontdekken en gebruiken van gevorderde functionaliteit in apps voor tekstverwerking en presentaties zoals het opmaken van teksten en pagina's/dia's (fase 3).
Lesdoelen digitale vaardigheden
De leerling kan de getypte woorden/zinnen nummeren door gebruik te maken van opsommingstekens.
De leerling kan woorden dikgedrukt maken.
Benodigde voorkennis
De leerling kan een nieuw Google Document openen en opslaan met de juiste naam.
De leerling kan zinnen met de juiste hoofdletters en leestekens typen.
Lesomschrijving
Introductie/inleiding:
Lees samen met de leerlingen de kadertekst en het ankerverhaal. Gebruik hiervoor de stappen uit de handleiding ter aanvulling van het verhaal.
Instructie:
Instructie aan de hand van instapkaart volgens digibord. Bespreek de woorden en uitdrukkingen van de les.
Verwerking:
Daarna maken de leerlingen opdr. 1 en 2 of 2 en 3, afhankelijk van de moeilijkheidsgraad. Ze maken de gehele les op de computer. Bij opdracht 1 typen ze het hele verhaaltje over met daarin de woorden met de juiste betekenis. Deze ingevulde woorden maken ze dikgedrukt. Ze gebruiken hiervoor het taalboek.
Afsluiting/evaluatie:
De leerlingen leveren het werk in via Google Classroom. Bespreek wat goed ging. Laat leerling(en) vertellen wanneer het nummeren van tekst gebruikt kan worden.