Wat wordt er tegen gedaan.

Volgens de overheid doen zij er alles aan on mensenhandel tegen te gaan. Mensenhandel heeft te maken met dwang slachtoffers worden bedreigt en zijn daarom bang om aangifte te doen. Daarom is de overheid een actieplan gestart, daarom zijn er zijn 5 actielijnen gestart door de overheid. We hebben deze actielijnen voor jullie uitgelegd.

1. Creeƫn van brede bewustwording

Meer mensen moeten bewust worden gemaakt van mensenhandel, zodat het eerder boven water komt en voorkomen kan worden.

2. Vergroten van de meldingsbereidheid

Als mensenhandel word gezien is het belangrijk dat mensen weten wat ze moeten doen. Aan wie ze een signaal moeten doorgeven? Waar hulp gevonden kan worden? Waar ze aangifte moeten doen? Het moet duidelijk zijn voor de slachtoffers wat ze moeten doen in deze situatie.

3. Investeren in en werken aan een betere bescherming van de slachtoffers

Elke regio beschikt over een opvang en hulp voor slachtoffers van mensenhandel. Zo kan er onderzoek gedaan worden gedaan worden voor welke opvang of hulpverlening het beste is voor de slachtoffers.

4. Verbeteren van de regionale samenwerking

Door regionale samenwerking hebben ze de mogelijkheid om van een slachtoffer te vinden een hele organisatie van mensenhandel op te pakken. Omdat het netwerk groter is en meer verbanden hebben.

5. Verbetering van de informatiedeling en gegevensverwerking

Veel instanties van verschillende domeinen werken samen om zo veel mogelijk informatie te vinden. Alle informatie van slachtoffers word altijd zo snel mogelijk gewist zodat ze niet meer terug te vinden zijn. www.openoverheid.nl